Bildirimler
Tümünü temizle

[Çözüldü] Bim'de Satılan Polosmart Akü Takviye Cihazı İşe Yarar mı?  


Active Member Moderator
Katıldı: 3 sene önce
Gönderiler: 9
Topic starter  

Merhabalar;

Bim'de de satılan şöyle bir ürün var; https://www.polosmart.com/shop/genel/polosmart-psm50-jump-starter-aku-takviye-seti-7200-mah/

Polosmart PSM50 Jump Starter Akü Takviye Seti 7200 MAH 

 

Bu kadar küçük bir ürün bir araç aküsünü şarj edebilir mi? Arabayı çalıştırabilir mi? Takviye aküsü olarak değerlendirebilir miyiz?

Veya buna benzer ürün öneriniz var mı?


Alıntı
Konu Etiketleri
 M-RE
Active Member Admin
Katıldı: 5 sene önce
Gönderiler: 19
 

Bu ürünlerin içerisinde yüksek C değeri bulunan pil hücreleri kullanılmaktadır. Örneğin C değeri 30 olan bir hücre kapasitesinin 30 katı kadar akım verebilmektedir. tabi ki bu süre oldukça kısadır.

Bim'e gelen ürün içerisinde 1800mah 4 adet hücrenin seri bağlanması (nominal 14.8V) ile oluşturulmuş yaklaşık 40C olan batarya paketi olduğunu düşünmekteyim. 1.8Ah X 40C = 72A sürekli akım akıtabilir. Anlık olarak ise çok daha fazla akım verebilmekteler. Ürün tam şarjlı olduğunda bu değerler ortalama bir otomobili tek başına çalıştırmaya yeterli olabilir. Ancak zaten doğru kullanım şekli bir miktar gücü olan aküye paralel bağlanarak akü ile beraber marş basabilmektir. Aküye bağlandıktan sonra kısa bir süre beklenirse akünün de kendini toparlaması sağlanır böylece marşı garanti eder.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise asla artı eksi pens uçlar kısa devre yapılmamalı veya aküye ters bağlanmamalıdır. Koruması olduğu söylense de bu koruma çok etkili değildir. Bir diğer konu ise torpido üzeri gibi aşırı güneş alan bölgelerde ürünün bırakılmaması gereğidir.

Tabi ki piyasada çok kaliteli ve otobüs, kamyon gibi büyük araçları da çalıştırabilen ürünler bulunmaktadır ancak fiyatları oldukça yüksektir.

 

Bu ileti 11 ay önce 2 defa tarafından M-RE tarihinde düzenlendi
Bu ileti 11 ay önce tarafından levent tarihinde düzenlendi

serdar beğenme
CevaplaAlıntı
Paylaş: